SOBOTA
28
Marec

Slovensko narodno gledališče - SNG Maribor


Preživite prijetne večere ob mnogih kulturnih dogodkih, ki vam jih ponuja naša gledališka hiša, ki jo sestavljajo:

  • Drama – naužijte se svetovne in domače dramske klasike ter sodobne dramatike različnih zvrsti in žanrov;
  • Opera in balet – navdušujejo odmevne uprizoritve klasičnega in sodobnega, domačega in tujega opernega in baletnega repertoarja ter
  • Simfonični orkester – ob operni in baletni prinaša tudi redno koncertno dejavnost.

Prav tako se pri nas odvijajo pomembnejše gledališke, glasbene in ostale prireditve, ki poživijo kulturno dogajanje v mestu – med njimi vsekakor izstopa vsakoletno Borštnikovo srečanje, največji slovenski gledališki festival!

Slovensko narodno gledališče Maribor najdete v starem mestnem jedru, ob čudovitem Slomškovem trgu s Stolnico in parkom, kamor imate prijeten pogled tudi iz Gledališke kavarne, kjer lahko v prijetnem ambientu posedite in uživate ob dobri kavi in klepetu.



Delovni čas:prodaja vstopnic: ponedeljek-petek: 10.00-13.00 in 15.00-19.30; vse dni eno uro pred pričetkom predstave

Država/Regija: Slovenija /
Občina: Maribor
Kraj/Pošta:  Maribor / 2000
Ulica:  Slovenska 27
Telefon:  +386(0)2 25 06 185
Fax:  +386 (0)2 250 61 08
Spletna stran:  http://www.sng-mb.si
Elektronska pošta:  sng.maribor@sng-mb.si


Prireditve, ki jih organizira ta organizator:
William Shakespeare: Vihar
Adolphe Adam: Giselle
William Shakespeare: Kar hočete
Jean-Baptiste Poquelin Molière: Don Juan
Feri Lainšček: Gajaš, arestant
William Shakespeare: Kar hočete
Morris Panych: Sedem nadstropij
Bertolt Brecht: Malomeščanska svatba
Jacques Offenbach: Les Contes d’Hoffmann – Hoffmannove pripovedke
Patrick Marber: Od blizu
Ženska, ki sem ji bral
Gajaš, arestant
Ludwig Minkus: Don Kihot
Andrej Rozman Roza: Janko in Metka
Vilinček
Bertolt Brecht: Ustavljivi vzpon Artura Uia
Tone Pavček: Juri Muri v Afriki
Franz Lehar: Vesela vdova
Sergej Prokofjev: Romeo in Julija
Ludwig Minkus: Don Kihot
Peter Lund: Čarovnica Hillary gre v opero
Mihail Bulgakov: Mojster in Margareta
Georges Bizet: Carmen
William Shakespeare: Sen kresne noči
Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni
Aleksander Sergejevič Puškin: Pravljica o carju Saltanu
Mani Gotovac: Pripoveduj mi o Gorkem
Henrik Ibsen: John Gabriel Borkman
Peter Iljič Čajkovski: Jevgenij Onjegin
Tamara Matevc, Maja Borin: Totalka
Nikolaj Vasiljevič Gogolj: Revizor
Giacomo Puccini: Triptih (Plašč, Sestra Angelika, Gianni Schicchi)
Fran Levstik: Martin Krpan
Ranko Marinković: Glorija
Ferdinand Hérold/Ludwig Hertel (aranžma Jean-Michel Damase): Navihanka
2. koncert cikla »Carpe artem«
Giuseppe Verdi: Aida
Liliana Cavani: Nočni portir
Željka Udovičić: Nema poroka
Giuseppe Verdi: La traviata
Bertolt Brecht: Malomeščanska svatba
Peter Lund: Čarovnica Hillary gre v Opero
Peter Iljič Čajkovski: Hrestač
Nočni portir
4. koncert cikla »Carpe artem«
Ivan Cankar: Kralj na Betajnovi
5. koncert cikla Carpe artem
Valentinova predstava: Ženska, ki sem ji bral
Željka Udovičić: Nema poroka
Gaetano Donizetti: L’elisir d’amore - Ljubezenski napoj
Hans Christian Andersen: Palčica
Mike Bartlett: Krči
Gioacchino Rossini: Italijanka v Alžiru
Paquita - Carmen
Mihail Afanasjevič Bulgakov: Mrtve duše
Dušan Jovanović: Boris, Milena, Radko
4. koncert Simfoničnega cikla
A. Dvorak: Rusalka
Ronald Harwood: Garderober
5. koncert Simfoničnega cikla
Elfriede Jelinek: Rechnitz (Angel uničenja)