SREDA
13
December

Prireditve v tem tednu


festival  gledališče in opera  izobraževalna prireditev  kino  koncert  ostale prireditve  ples  predavanje  prireditve za mladino in otroke  prireditve za starejše odrasle  razstava  sejem  strokovno srečanje  športna prireditev 

 kino
  Romantična komadija "Pariz lahko počaka"

 

Termin: 15. dec.  ob 18h
 Lokacija: Kino dvorana Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: Občina Rače-Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
  Slovenski film "Košarkar naj bo"

 

Termin: 16. dec.  ob 16:30
 Lokacija: Kino dvorana Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: Občina Rače-Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
  Animirani film "Ježek in vran na sirovi dirki"

 

Termin: 17. dec.  ob 16h
 Lokacija: Kino dvorana Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: Občina Rače-Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
 ples
  Ples BITI

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
 razstava
  Virtualni Muzej

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Ljubljanski grad, 1000 Ljubljana
  Stalna zbirka Kovaško-livarskega muzeja

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Kovaško-livarski muzej,
  GALERIJA IN VRT POD KOSTANJI

 

Termin: med 11h in 18h vsako sob., ned. in praz.
 Lokacija: Kobdilj, Štanjel
  Galerija Lojzeta Spacala in Kraška hiša

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: grad Štanjel
  Spominska soba podpisa delne nemške kapitulacije

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
  Galerija eMCe plac

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: eMCe plac, Šaleška 3, Velenje
  Razstavišče Vile Mojce

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Vila Mojca, Cesta Borisa Kraigherja 5, 3320 Velenje
  Arheološka zbirka Fluvio Frigido - Kastra - Flovio - Ajdovščina in zbirka Fosilov Staneta Bačarja

 

Termin: med 13h in 18h vsako sob. in ned.
 Lokacija:
 Organizator: Goriški muzej , 5000 Nova Gorica
  Razstave v Muzeju Velenje na Velenjskem gradu

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Muzej Velenje, Ljubljanska 54, 3320 Velenje
 Organizator: Muzej Velenje, Ljubljanska 54 3320 Velenje
  Kavčnikova domačija v Zavodnjah (pri Šoštanju)

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Kavčnikova domačija v Zavodnjah,
 Organizator: Muzej Velenje, Ljubljanska 54 3320 Velenje
  Spominska soba na Graški Gori

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Graška Gora,
 Organizator: Muzej Velenje, Ljubljanska 54 3320 Velenje
  Spletna razstava

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Galerija Media Nox, židovska ulica 12, 2000 Maribor
 Organizator: MKC Maribor, Ljubljanska ulica 4 2000 Maribor
  Etnološka razstava Ljudska umetnost na Gorenjskem

 

Termin: ob 10h vsak tor., sre., cet., pet., sob. in ned.
 Lokacija: Mestna hiša, Glavni trg, 4000 Kranj
 Organizator: Gorenjski muzej Kranj, Tomšičeva ulica 44 4000 Kranj
  Arheološka razstava Železna nit

 

Termin: med 10h in 18h vsak tor., sre., cet., pet., sob. in ned.
 Lokacija: Mestna hiša, Glavni trg, 4000 Kranj
 Organizator: Gorenjski muzej Kranj, Tomšičeva ulica 44 4000 Kranj
  Dr.France Prešeren - življenje in delo

 

Termin: med 10h in 18h vsak tor., sre., cet., pet., sob. in ned.
 Lokacija: Prešernova hiša, Prešernova ulica 7, 4000 Kranj
 Organizator: Gorenjski muzej Kranj, Tomšičeva ulica 44 4000 Kranj
  Stalna prodajna razstava slik Petrine Vake

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Galerija Petrina, Slovenska ulica 31, 2000 Maribor
 Organizator: Galerija Petrina, Slovenska ulica 31 2000 Maribor
  ZBIRKA ŽELEZNIŠKIH EKSPONATOV

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Pragersko, 0 Pragersko
 Organizator: TD BREZA Pragersko - Gaj, Kacova ulica 12 2331 Pragersko
  Stalne razstave v Hiši Stare trte

 

Termin: med 10h in 18h vsak pon., tor., sre., cet., pet., sob., ned. in praz.
 Lokacija: Hiša Stare trte, Vojašniška 8, 2000 Maribor
 Organizator: Zavod za turizem Maribor - Pohorje, Partizanska 47 2000 Maribor
  Ciril Horjak - dr. Horowitz: Risbe v Soboto

 

Termin: 21. nov.  2017 - 19. jan.  2018 ob 18h vsak pon., tor., sre., cet. in pet.
 Lokacija: Sinagoga Maribor, Židovska ulica 4, 2000 Maribor
 Organizator: Center judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor,
  Razstava METULJI SVETA

 

Termin: med in 15:30 vsak pon., tor., sre., cet., pet., sob. in ned.
 Lokacija: Vivarij Proteus pri Postojnski jami, Jamska cesta 30, 6230 Postojna
 Organizator: Postojnska jama d.d.,
 koncert
  Božični koncert otroških in mladinskih pevskih zborov (OŠ)

 

Termin: 16. dec.  ob 15h
 Lokacija: Kino dvorana Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: .,
  Božični koncert otroških pevskih zborov (vrtci in skupina Angelčki)

 

Termin: 17. dec.  ob 14:30
 Lokacija: Kino dvorana Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: .,
 prireditve za mladino in otroke
  Mini teater

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
  USTVARJALNE DELAVNICE

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
  Pravljična skrinja in mojstri neba v Čarobnem svetu

 

Termin: ob 11h vsak ned.
 Lokacija: Europark Maribor, Pobreška cesta 18, 2000 Maribor
  Lutkovna predstava "Božičkov pomočnik"

 

Termin: 16. dec.  ob 16:30
 Lokacija: Bela dvorana gradu Rače,
 Organizator: Občina Rače-Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
  Igralnica za majhne in velike

 

Termin: ob 10h vsak pet.
 Lokacija: Mariborska knjižnica - Pionirska knjižnica Rotovž, Rotovški trg 6, 2000 Maribor
 Organizator: Mariborska knjižnica - Pionirska knjižnica Rotovž, Rotovški trg 6 2000 Maribor
  Pravljična ura za otroke v Knjižnici Nova vas

 

Termin: ob 17h vsak cet.
 Lokacija: Mariborska knjižnica - Pionirska knjižnica Nova vas, Cesta proletarskih brigad 63/a, 2000 Maribor
 Organizator: Mariborska knjižnica - Knjižnica Nova vas, Cesta proletarskih brigad 61 a 2000 Maribor
  MojaUstvarjalnica Maribor: Ustvarjalno otroštvo

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: MojaUstvarjalnica Maribor- likovna šola, tečaj in delavnice, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: MojaUstvarjalnica- likovna šola, tečaji in delavnice, Za tremi ribniki 27 2000 Maribor
  Gledališki vrtec Atilem

 

Termin: med in 17:15 vsak cet.
 Lokacija: Gledališka šola Atilem, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: Zavod Atilem (Zavod za izobraževanje, izpopolnjevanje in ustvarjanje na področju kulture in umetnosti), Vrbanska cesta 28a 2000 Maribor
  Gledališka šola I

 

Termin: med in 18:45 vsak cet.
 Lokacija: Gledališka šola Atilem, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: Zavod Atilem (Zavod za izobraževanje, izpopolnjevanje in ustvarjanje na področju kulture in umetnosti), Vrbanska cesta 28a 2000 Maribor
  Gledališka šola II

 

Termin: med in 18:45 vsak cet.
 Lokacija: Gledališka šola Atilem, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: Zavod Atilem (Zavod za izobraževanje, izpopolnjevanje in ustvarjanje na področju kulture in umetnosti), Vrbanska cesta 28a 2000 Maribor
 predavanje
  Predavanje o Transcendentalni meditaciji

 

Termin: 14. dec.  ob 18h
 Lokacija: Zeliščna lekarna, Slovenska ulica 17, 2000 Maribor
 Organizator: TM center Maribor, Trčova 84 2229 Malečnik
 sejem
  Ekološka tržnica

 

Termin: med 17h in 19h vsak cet.
 Lokacija: Glavni trg v Kranju - mestni vodnjak,
 Organizator: Zavod za turizem Kranj, Glavni trg 2 4000 Kranj
 izobraževalna prireditev
  Jezikovne delavnice

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: MLADINSKI CENTER CELJE, Mariborska, 3000 Celje
  TEČAJI LIČENJA

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
  LIKOVNI KROŽEK V KOSOVELOVI KNJIŽNICI V KOMNU

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
  MojaUstvarjalnica Maribor: Začetni tečaj Umetniške grafike

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: MojaUstvarjalnica Maribor- likovna šola, tečaj in delavnice, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: MojaUstvarjalnica- likovna šola, tečaji in delavnice, Za tremi ribniki 27 2000 Maribor
  MojaUstvarjalniva Maribor: Nadaljevalni tečaj umetniške grafike

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: MojaUstvarjalnica Maribor- likovna šola, tečaj in delavnice, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: MojaUstvarjalnica- likovna šola, tečaji in delavnice, Za tremi ribniki 27 2000 Maribor
  Gledališka šola III

 

Termin: med in 20:15 vsak cet.
 Lokacija: Gledališka šola Atilem, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: Zavod Atilem (Zavod za izobraževanje, izpopolnjevanje in ustvarjanje na področju kulture in umetnosti), Vrbanska cesta 28a 2000 Maribor
  Gledališka šola IV

 

Termin: med in 20:15 vsak cet.
 Lokacija: Gledališka šola Atilem, Za tremi ribniki 27, 2000 Maribor
 Organizator: Zavod Atilem (Zavod za izobraževanje, izpopolnjevanje in ustvarjanje na področju kulture in umetnosti), Vrbanska cesta 28a 2000 Maribor
  Začetni tečaj angleščine

 

Termin: med 10h in 11:30 vsako sre.
 Lokacija: Medgeneracijski center DANica Rače-Fram, Nova ulica 3, 2327 Rače
 Organizator: Medgeneracijski center DANica Rače-Fram, Nova ulica 3 2327 Rače
 ostale prireditve
  Kreativne delavnice

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: MLADINSKI CENTER CELJE, Mariborska, 3000 Celje
  Plesne delavnice

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: MLADINSKI CENTER CELJE, Mariborska, 3000 Celje
  Nedeljsko vodenje po Štanjelu

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Turistično informacijski center Štanjel, Grad Štanjel, 6222 Štanjel
  OBISK GROFOVE JAME

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Brestovica pri Komnu
  PRIREDITVE V KOSOVELOVI KNJIŽNICI V KOMNU

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Komen, Kosovelova knjižnica, Kras
  Dnevi odprtih vrat v Raziskovalni enoti OLEA

 

Termin: med 16h in 19h vsako sre.
 Lokacija: OLEA - RAZISKOVALNA ENOTA,
  Vozni red HELFARJA (pomladanski čas od 18.04.2016 dalje)

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
  Tržnica občine Rače-Fram

 

Termin: med 9h in 11h vsako sob.
 Lokacija: Dvorišče gradu Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: Občina Rače-Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
  Pohod z lampijoni in baklami

 

Termin: 15. dec.  ob 17h
 Lokacija: .,
 Organizator: Občina Rače-Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
  Veselo rajanje, božični sejem...

 

Termin: 15. dec.  ob 17:30
 Lokacija: Dvorišče gradu Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: Občina Rače-Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
  Božični sejem, ogled etnološke zbirke

 

Termin: 15. dec.  med 17h in 19h
 Lokacija: Dvorišče gradu Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: Občina Rače-Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
  Božični sejem, ogled etnološke zbirke

 

Termin: 16. dec.  med in 19h
 Lokacija: Dvorišče gradu Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: Občina Rače-Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
  Božični sejem, ogled etnološke zbirke

 

Termin: 17. dec.  med 14h in 18h
 Lokacija: Dvorišče gradu Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: Občina Rače-Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
  Nočno kopanje v hotelu Habakuk

 

Termin: ob 20h vsako sob.
 Lokacija: Hotel Habakuk, Pohorska ulica 59, 2000 Maribor
 Organizator: Terme Maribor, Ulica Heroja Šlandra 10 2000 Maribor
  Tetsushi Higashino: Kemično orožje MW

 

Termin: med 17h in 18h vsak pon., tor., sre., cet., pet., sob. in ned.
 Lokacija: KC Pekarna,
 Organizator: Pekarna - magdalenske mreže , Ob železnici 8 2000 Maribor
  Knjižnica tete Rose vabi

 

Termin: med 14h in 18h vsak pon., tor., sre., cet. in pet.
 Lokacija: MISC Infopeka, Ob železnici 8, 2000 Maribor
 Organizator: Pekarna - magdalenske mreže , Ob železnici 8 2000 Maribor
  Vožnje s kočijo

 

Termin: 16. dec.  med 15h in 16:30
 Lokacija: Dvorišče gradu Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: .,
  Vožnje s kočijo

 

Termin: 17. dec.  med 15h in 16:30
 Lokacija: Dvorišče gradu Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: .,
  Nočno kopanje v MTC Fontana

 

Termin: med 18h in 23h vsak pet.
 Lokacija: Fontana - Medicinsko termalni center (MTC Fontana), Koroška cesta 172, 2000 Maribor
 Organizator: Fontana - Medicinsko termalni center (MTC Fontana), Koroška cesta 172 2000 Maribor
  Tržnica občine Rače - Fram

 

Termin: ob 8h vsako sob.
 Lokacija: Dvorišče gradu Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: Občina Rače - Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
  Eko košarice zelenjave, sadja in žita: Partnersko kmetovanje

 

Termin: ob 16h vsak cet.
 Lokacija:
 Organizator: Društvo ECHo, ekologija, kulturna raznolikost, zdravje,
  Svetovalnica za iskalce zaposlitve

 

Termin: 14. dec.  med 10h in 13h
 Lokacija: Medgeneracijski center DANica Rače-Fram, Nova ulica 3, 2327 Rače
 Organizator: Medgeneracijski center DANica Rače-Fram, Nova ulica 3 2327 Rače
  Predstava za otroke "Zlati zvonček"

 

Termin: 13. dec.  med 17h in 18h
 Lokacija: Medgeneracijski center DANica Rače-Fram, Nova ulica 3, 2327 Rače
 Organizator: Medgeneracijski center DANica Rače-Fram, Nova ulica 3 2327 Rače
 športna prireditev
  Šport in rekreacija

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: MLADINSKI CENTER CELJE, Mariborska, 3000 Celje
  Rekreacija za malčke

 

Termin: med in 17h vsak pet.
 Lokacija:
 prireditve za starejše odrasle
  Petkov program za upokojence v Muzeju pošte in telekomunikacij

 

Termin: 16. nov.  2016 - 31. dec.  2017 ob 13h vsak pet.
 Lokacija: Tehniški muzej Slovenije-Muzej pošte in telekomunikacij v Polhovem Gradcu, Polhov Gradec 61, 1355 Polhov Gradec
 festival
  Borza veščin

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija: Facebook: Borza veščin, Ob železnici 16, 2000 Maribor
 Organizator: MKC Maribor, Ljubljanska ulica 4 2000 Maribor
 gledališče in opera
  Glasbena komedija in prihod Božička

 

Termin: 16. dec.  ob 11h
 Lokacija: Športna dvorana Rače,
 Organizator: Občina Rače-Fram, Grajski trg 14 2327 Rače
  Gledališka predstava "Oblast"

 

Termin: 16. dec.  ob 18:30
 Lokacija: Kino dvorana Rače, Grajski trg 14, 2327 Rače
 Organizator: .,
 strokovno srečanje
  Banka idej

 

Termin: Odprto ves čas
 Lokacija:
 Organizator: MKC Maribor, Ljubljanska ulica 4 2000 Maribor