Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja je potrdila in poslala občinskemu svetu Občine Zagorje ob Savi v sprejemanje nov Pravilnik o plačah, sejninah in drugih prejemkih funkcionarjev Občine Zagorje ob Savi, članov delovnih teles občinskega sveta, članov občasnih delovnih teles, članov drugih organov občine in predsednikov krajevnih skupnosti.
V skladu z enotno izraženo voljo občinskih svetnikov in svetnic na zadnji seji občinskega sveta pravilnik določa znižanje sejnin za člane in članice občinskega sveta in delovnih teles občinskega sveta za 30%. Občinski svet Zagorja ob Savi bo pravilnik obravnaval prihodnji ponedeljek, 2. marca 2015, in če ga bo potrdil, bo sejnina občinskega svetnika po novem znašala 104 evre neto, prej 147 evrov neto, sejnina za vodenje seje delovnega telesa občinskega sveta pa 60 evrov neto, prej 88 evrov neto, in za udeležbo na seji delovnega telesa 52 evrov neto, prej 76 evrov neto. Za nesklepčne in dopisne seje se sejnine ne izplačujejo, za izredne seje pa se prepolovijo.
Pravilnik pa ne ureja področja sejnin za člane svetov javnih zavodov v občini Zagorje ob Savi, saj so te regulirane z vladno uredbo o sejninah in povračilih stroškov v javnih skladih, javnih agencijah, javnih zavodih in javnih gospodarskih zavodih. Zato je Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja sprejela priporočilo in ga poslala v sprejetje občinskemu svetu, po katerem naj sveti javnih zavodov sistem izplačevanja sejnin uskladijo z omenjeno vladno uredbo. Priporočilo tudi navaja, naj sveti javnih zavodov sledijo zgledu občinskega sveta, ki svoje sejnine znižuje, občinski svet pa naj bo vsaj enkrat letno obveščen o stanju na področju sejnin v svetih javnih zavodov.
Izplačila sejnin članom in članicam svetov javnih zavodov mora v prihodnje vsak javni zavod zagotavljati iz lastnih prihodkov. Na priporočilo se je kot prvi odzval svet javnega zavoda Mladinski center Zagorje ob Savi in sinoči sprejel sklep, da bo svet javnega zavoda v prihodnje deloval brez sejnin.
Srebrni znak gostoljubnosti
Dostopnost za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti
Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (ZDSMA), ureja ukrepe za zagotovitev dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zavezancev po tem zakonu za vse uporabnike, zlasti za uporabnike z različnimi oblikami oviranosti. Ta zakon se uporablja za državne organe, organe samoupravnih lokalnih skupnosti in osebe javnega prava
Spletna stran za nemoteno delovanje uporablja piškotke
Spletna stran za delovanje uporablja samo nujno potrebne piškotke, za katere ne potrebujemo vaše privolitve. Brez namestitve teh piškotkov, vam nemotenega dostopa do spletne strani ne moremo omogočiti.
Za več informacij si preberite Politika piškotkov.